#21 Jak przygotować się do sesji narzeczeńskiej

Sesję narzeczeńskie od kilku lat są bardzo popularne. Czasami mam wrażenie, że bardziej popularne niż sesje plenerowe w innym dniu niż ślub. Wynika to zapewne z tego, że wiele osób chciałoby mieć profesjonalną sesję przed ślubem podsumowującą okres narzeczeństwa. Wiele osób decydując się na sesję narzeczeńską stawia sobie dużo pytań. Postaram się dziś rozwiać kilka wątpliwości.

 

#20 O co zapytać fotografa ślubnego cz. 2

Wybór fotografa ślubnego nie jest taki prosty jakby się wydawało. Przeglądając dziesiątki stron stoisz przed bardzo trudnym wyborem. We wcześniejszych wpisach, które możesz zobaczyć tutaj i tutaj dokładnie napisałem jak zacząć szukać fotografa – na co zwracać uwagę, a także o co zapytać. Teraz na swoim przykładzie napiszę jak to dokładnie wygląda. Będzie to idealne uzupełnienie oferty, która jest tutaj.

#19 O co zapytać fotografa ślubnego na spotkaniu cz.1

     Nawiązując do poprzedniego wpisu, (jest tutaj) gdzie opisałem jak zacząć szukać i wybrać fotografa ślubnego, dziś kilka zdań o tym o co zapytać fotografa ślubnego na spotkaniu. Zakładam, że zrobiłaś/eś selekcje fotografów, wybrałeś 1-2 i z nimi chcesz się spotkać. I co dalej? Jest szereg pytań, które powinnaś/eś zadać do fotografa. Poniżej zamieszczam wg mnie te najważniejsze, które muszą paść, zanim podpiszesz umowę. Czy kolejność pytań jest istotna? Niekoniecznie. Ja zamieściłem pytania w kolejności przypadkowej.

#18 Rezerwacja terminu u fotografa ślubnego

Bardzo często po telefonie z zapytaniem o wolny termin pojawia się pytanie: Jak szybko musimy się zdecydować? I tu muszę Ci się przyznać, że nigdy nie mam na to dobrej odpowiedzi. Jednak pewnym jest to, że im szybciej tym lepiej. Dlaczego? Bo terminy u dobrych fotografów rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Ale po kolei.

Szybka rezerwacja jest najlepsza, ponieważ masz wybór wśród najlepszych fotografów oraz oszczędzasz sobie nerwów i stresu. Im dłużej zwlekasz z wyborem, to tych najlepszych ubywa. Ale czy zawsze uda się zarezerwować termin u każdego fotografa w dowolnym czasie? Niekoniecznie. Każdy fotograf ma swój sposób na rezerwacje terminów. U fotografa „A” termin możesz zarezerwować nawet 3 lata wcześniej, u fotografa „B” tylko rok przed, a fotograf „C” kalendarz „otwiera” w styczniu, czyli na kilka miesięcy przed sezonem ślubnym. Dlaczego tak jest? Każdy fotograf ma swój sposób na zapełnienie kalendarza i prowadzenie swojego biznesu. A co jeśli Twój wymarzony fotograf ma akurat zajęty termin Twojego ślubu? Pomyśl o zmianie terminu – mówię serio. A jeśli nie ma szans na zmianę terminu, to zapytaj fotografa czy współpracuję z kimś kogo może polecić. Wielu fotografów tworzy grupy wsparcia-współpracy między sobą.

#16 Dworek Tuszkówka w Kaputach – czyli wesele w okolicach Warszawy

~Dworek Tuszkówka w Kaputach~

Jeśli aktualnie planujecie swój ślub i wesele w Warszawie, ale marzy Wam się sielski klimat za miastem, Dworek Tuszkówka będzie idealnym rozwiązaniem. Dworek położony jest od warszawskiej starówki w odległości 25 km.  Kiedy dotrzecie na miejsce powita Was ogromna otwarta brama i szpalerz klonów, które poprowadzą pod samo wejście do pięknego dworku. W środku czekają na Was klimatyczne wnętrza w których „czuć” historię tego miejsca. Wnętrza sprawiają wrażenie domowych, ciepłych i przytulnych.

 

#15 Klub Bankowca na Powiślu – wesele w sercu Warszawy

Klub Bankowca w Warszawie

Postanowiłem rozszerzyć cykl „Idealne miejsce na ślub na Warmii i Mazurach” o miejsca, które mają związek z Mazurami. Związek może być niewielki, ale musi mieć wpływ na ogólny odbiór i klimat miejsca. Dziś chciałbym kilka słów napisać o Klubie Bankowca, który znajduję się w Warszawie na Powiślu. Kiedy byłem tam pierwszy raz, nie ukrywam miałem problem ze znalezieniem tego miejsca. Ale chyba tylko dlatego, że przygotowany byłem na duży budynek, który kiedyś był bankiem. Natomiast Klub Bankowca położony jest trochę na uboczu przy ulicy Smolnej.

 

#14 Plener ślubny w Warszawie – Fotograf Ślubny Warszawa

~Fotograf Ślubny Warszawa~

      Na 5 ślubów w Warszawie 3 pary ( jeśli zdecydują się na sesję narzeczeńską bądź zdjęcia w plenerze w innym dniu niż ślub) pytają czy w ogóle jest szansa zrobienia takich zdjęć jakie mam na swojej stronie w samej Warszawie lub chociaż w jej okolicach. Moja odpowiedź brzmi zawsze tak samo – oczywiście. Organizując ślub w Warszawie nie musicie martwić się czy znajdziecie miejsce na fajny plener. Nie musicie też daleko wyjeżdżać ze stolicy ( chyba, że macie ochotę np na wycieczkę na Mazury to serdecznie zapraszam). W zależności jakie macie marzenia odnośnie zdjęć w plenerze, miejsce można znaleźć praktycznie wszędzie. Pierwsze i najważniejsze to przedstawienie Waszej wizji zdjęć dla fotografa, drugie to znalezienie wspólnie dogodnego miejsca.

#13 Browar Warmia – Wesele w Olsztynie

Jeśli planujecie ślub w Olsztynie i szukacie wyjątkowego lokalu na wesele w samym centrum to Browar Warmia przy ulicy Nowowiejskiego 15, jest idealnym miejscem.Browar Warmia zlokalizowany jest niedaleko olsztyńskiej starówki. Lokal ten jest doskonale skomunikowany. Niby w centrum, ale jednak na uboczu. Gwarantuje ciszę i spokój. Dodatkowo Browar położony jest nad rzeką Łyną niedaleko Urzędu Stanu cywilnego w Olsztynie( Asia i Paweł, którzy zaprosili mnie na swój ślub do Browaru Warmia poszli na piechotę na ślub cywilny do olsztyńskiego ratusza). Browar  to dobry wybór jeśli chodzi o ślub plenerowy. Obok jest malownicza wysepka, na której ślub plenerowy będzie doskonałym rozwiązaniem. Sam lokal to kameralne wnętrze na ślub 7-80 osobowy. Drewniany parkiet i ceglaste ściany powodują, że poczujecie się przytulanie w tym miejscu.

 

#12 Osada Dębowo – wesele rustykalne w Stodole na Warmii

Zgodnie z obietnicą ruszamy z cyklem wpisów „wyjątkowe miejsca na Warmii i Mazurach na ślub i wesele”. Zaczynamy od Osady Dębowo. Osada położona jest w Kiersztanowie, niedaleko Jezioran. Około 30 km od Olsztyna. Jeśli lubicie stodoły, siano, zwierzęta, ciszę i pyszne jedzenie to miejsce dla Was idealne. Moja miłość z Osadą to ta od pierwszego wejrzenia. Gdy tam przyjedziecie poczujecie, że w sumie we własnym domu czujecie się wspaniale, ale tam jakby wspanialej? Mówię serio.