#32 Sielska Republika – czyli miejsce na wesele w stylu Slow Wedding

Na mapie warmii i mazur powstało/powstaje kolejne piękne miejsca gdzie zorganizujecie ślub i wesele w klimacie wiejsko – sielskim. Sielska Republika powstała niedawno. Zlokalizowana jest około 20 km od Olsztyna. Aktualnie można tu pysznie zjeść (szacun, w menu jest nawet kawa Inka) i dobrze się wyspać (pamiętajcie, Sielska się dopiero rozkręca i działają tylko w weekendy do końca września 2019r). A spanie jest tu nie byle jakie bo na sianie w stodoleStodoła jest do spania idealnie przygotowana. Gustowne stare lamy, dywaniki, pościel itp. Praktycznie jak w domu, w większym pokoju, jedyna różnica to siano zamiast standardowego, łóżkowego materaca. Czad prawda? Marzenie z dzieciństwa na wyciągniecie ręki. Już niebawem, bo od maja 2020r oprócz pysznego jedzonka i stodołowego glampingu w SR będzie można zorganizować wesele w stodole. Aktualnie trwają remonty, ale do maja przecież niedaleko. Jeśli planujecie wesele w stodole na warmii zajrzyjcie do Sielskiej już teraz podpatrzeć jak jest pięknie i będzie co raz piękniej. Natomiast jeśli planujecie ślub i wesele w plenerze oraz obiad w małym/większym gronie, to śmiało możecie dzwonić i umawiać termin już teraz. Imprezy plenerowe w Sielskiej odbywają się na bieżąco. Co wyróżnia jeszcze SR? Bliskość jeziora Isąg i pola lawendowego w okolicach Nowego Kawkowa. Dwie miejscówki w których można zrobić zarówno sesję w plenerze jak i sesje narzeczeńską. Trzymam kciuki, żeby wszystko poszło po myśli właścicieli i już w 2020r odbyły się pierwsze śluby i wesela w stodole.

#31 Mazurskie Siedlisko Kruklin

Mazurskie Siedlisko Kruklin – ślub w plenerze

Mazurskie Siedlisko Kruklin położone jest w samym sercu Mazur. A dokładniej niedaleko Giżycka. Droga do niego prowadzi przez lasy i pola. Jest malowniczo już po drodze. Na miejscu jest jeszcze lepiej. Całość kompleksu położone jest między mazurskimi polem i lasem. Idealne miejsce do odpoczynku. Ale nie tylko. Zorganizujecie tu ślub i wesele. MSK jest idealnie przygotowane na takie uroczystości. Dysponuję obszerną bazą noclegową. Pokoje to dzieła sztuki. Urządzone są bardzo gustowanie. Połączenie tradycji z nowoczesnością. Zorganizujecie tu mniejsze i większa wesela (do 100 osób). Atutem tego miejsca jest kuchnia (do dziś jestem zachwycony puree z kalafiora). Jeśli w planach macie ślub cywilny i do tego w plenerze w Kruklinie zorganizujecie go bez problemu. Nad stawem jest uroczy pomost, na którym łopoczą białe zasłony, które idealnie komponują się z zielonym otoczeniem. To tu może odbyć się Wasz ślub w plenerze. Kruklin to idealne miejsce na nowoczesny ślub i wesele z elementami sielskimi, boho i rustykalnymi.

#29 Wesele w Pałacu i Folwarku Galiny

Uwielbiacie przyrodę i zwierzęta? W takim razie Galiny mogą być idealnym rozwiązaniem na Wasze wesele, ale także i ślub, który można zorganizować w plenerze. Galiny położone są malowniczym regionie Mazur niedaleko Bartoszyc. Na powierzchni ponad 300 h, do dyspozycji jest m.in: plac zabaw, boisko, liczne stawy i ogrody, korty tenisowe i stajnie. Jeśli jesteście miłośnikami koni to będzie to strzał w dziesiątkę, żeby zorganizować tu ślub i wesele. Galiny w końcu słyną z koni i licznych imprez organizowanych pod tym kątem. Miejsce te daje ogromne możliwości jeśli chodzi o śluby i wesela. Zacząć trzeba od tego, że zorganizujecie tu zarówno ślub i wesele. Jeśli planujecie ślub kościelny to kościół jest bardzo blisko. Spokojnie można udać się do niego piechotą, odległość około 650m. W przypadku ślubu plenerowego, można go zorganizować w ogrodzie pałacowym.

 

#28 Ile czasu zajmują zdjęcia w plenerze w dniu ślubu?

Zdjęcia ślubne w plenerze, albo portrety ślubne. Tak potocznie mówi się o zdjęciach pozowanych pary młodej. Są też dwie szkoły wykonania takich zdjęć. Zdjęcia w dniu ślubu i zdjęcia w każdy inny dzień niż po ślubie. Które rozwiązanie jest lepsze? Należy rozpatrywać to indywidualnie. Uwarunkowań jest dużo. Najważniejsze to czas i światło ( i nie chodzi o ustawienia aparatu a o godzinę zachodu słońca). Osobiście jestem zwolennikiem obu opcji z naciskiem na plener w dniu ślubu. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Emocje, które towarzyszą parze młodej w dniu ślubu są nie do powtórzenia w inny dzień. Dlatego warto wyjść choćby na kilka portretów. Ja swoje pary zabieram zazwyczaj po pierwszym tańcu. I teraz uwaga. Bardzo ważna informacja obalająca wiele mitów na temat plenerów w dniu wesela. Łączny czas wykonania to 15-25 minut. Woow powiedzą niektórzy. Dokładnie woow. Przykład masz poniżej. Ślub Moniki i Karola. Pierwsze zdjęcia zrobione w porcie giżyckim. Czas 5 minut ( czekaliśmy wtedy na transport z portu to hotelu czyli w tzw. międzyczasie zrobiliśmy te zdjęcia). Następnie w okolicach Hotelu St. Bruno. Czas około 20 minut. Także goście nawet nie zauważą, że nie Państwa Młodych.

#26 Wesele w Hotelu St. Bruno w Giżycku na Mazurach

Kontynuując wpisy o pięknych miejscach na ślub i wesele na mazurach, dziś czas na odwiedziny w stolicy mazur czyli w Giżycku. W Giżycku jest hotel St. Bruno położony tuż nad Kanałem Łuczańskim (dawniej Giżyckim) łączącym dwa jeziora Niegocin i Kisajno. Hotel powstał w odrestaurowanym zamku krzyżackim. To idealne miejsce dla osób, które szukają miejsca na wesele w Giżycku i chcą mieć wybór. Jedno miejsce, a wesele można zorganizować na dwa sposoby. Pierwszy to wesele w sercu zamku czyli w Restauracji La Bibliotheque. Drugi to oranżeria portowa, tuż nad Kanałem Łuczańskim. I to o tej drugiej opcji, dziś kilka zdań.

#25 Czy potrzebuje wedding plannera do zorganizowania wesela?

Fotografując śluby od 10 lat wiele razy miałem przyjemność pracować z konsultantami ślubnymi. Zawsze ich podziwiałem i podziwiam bo zorganizować tak duże przedsięwzięcie to nie lada wyczyn. Niektóre firmy mają tak duże doświadczenie, że są w stanie zorganizować wesele nawet w ciągu 2 tygodni.  Jak im się to udaje? Mają bardzo liczne kontakty i tzw. „wejścia” wszędzie tam gdzie tego potrzebujecie. Są niczym Wasz anioł stróż podczas ślubu i wesela. Zadbają o każdy szczegół. Zajmą się dosłownie wszystkim od dekoracji po spotkanie z księdzem. Ale nie ja dziś tu jestem ekspertem aby o tym pisać. Dziewczyny z Event-style.pl dokładnie opiszą na czym polega ich praca.

#24 Z jakich usług podwykonawców warto skorzystać na ślubie?

Już kiedyś wspominałem, że ślub i wesele to zbiór trudnych i jeszcze trudniejszych decyzji. Teraz wiem to jeszcze bardziej. W tym roku mój ślub ( tak szewc w dziurawych butach chodzi). I wiesz co? Myślałem, że jeśli chodzi śluby to wiem bardzo dużo. W końcu ponad 12 lat fotografuję te piękne chwile. Okazało się, że wiem dużo i do bardzo brakuje mi sporo. Nie chodzi o kwestie fotograficzno – filmowe, bo z tym akurat było najłatwiej ( pozdro Paweł, Kamil, Piotrek i Patryk). Chyba największym zaskoczeniem był wybór dekoracji sali weselnej i cukierni, która zadba o wyjątkowe słodkości. Jest taki wachlarz możliwości, że spędziliśmy z moją Martą kilka wieczorów, aby wybrać opcję, która będzie strzałem w 10. Udało się. Ale to tylko dzięki temu, że wybraliśmy takich podwykonawców, którzy nie tylko mają olbrzymią wiedzą na temat swojej pracy, ale także posiadali ogromne pokłady cierpliwości do naszych pytań, wątpliwości. To bardzo ważne, żeby znaleźć, takie osoby do pomocy, dla których nie będziesz kolejnym weselem, kolejną sobotą. Od tych ludzi zależy bardzo dużo. Dziś, krótko przedstawię Ci listę podwykonawców, z którymi warto współpracować przy Twoim ślubie. Sukcesywnie będę każdego z nich opisywał w kolejnych postach, niektórzy też będą sami pisali o swoje pracy.