#8 Dlaczego warto zrobić sesje narzeczeńską

Cześć. Ostatni wpis był o ważności zdjęć. Moim zdaniem fotografie są bardzo ważne. Nawet te, które powstają za pomocą telefonu i czasami wyjdą nieostre. Istotne jest też aby fotografie przenosić na „papier” bo do zdjęć na komputerze i telefonie wracamy rzadko. Natomiast dziś kilka zdań o zdjęciach z sesji narzeczeńskiej. I te także są bardzo ważne. A z biegiem lat stanę się bezcenne.

Sesje narzeczeńskie są coraz bardziej popularne. Panuje tzw. moda na tego typu fotografie. Coraz częściej pary pytają czy można zamienić sesje w plenerze na sesję narzeczeńską. I bardzo dobrze bo po pierwsze to super pamiątka, a po drugie zapowiedź najważniejszego dnia w Waszym życiu. Kiedy zrobić sesję narzeczeńską? Nie ma gotowej odpowiedzi. Ostatnio robiłem taką dwa tygodnie przed ślubem. Najczęściej jednak jest to kilka miesięcy przed. I teraz mała podpowiedź dla przyszłych panien młodych. Sesję ( narzeczeńską zastępcza nazwa to zaręczynowa) można zrobić tuż po próbnej fryzurze i makijażu (fryzurę i próbny makeup robi się przeważnie kilka miesięcy przed ślubem). Wtedy łączymy przyjemne z pożytecznym.

Sesja narzeczeńska to też doskonały moment na zapoznanie się z fotografem. I działa to też w drugą stronę. Fotograf może poznać Was. Mało tego, poznajecie się także ze sobą. Przeważnie uczestniczycie w czymś takim po raz pierwszy. Odkrywacie swoje zachowania i okazuję się, że oboje jesteście mega romantykami. Oswajacie się też z aparatem i w dniu ślubu nie ma stresu.

Jak przygotować się do takiej sesji? Nie jest to trudne. Jeśli fotograf Wam doradzi to jest to wręcz proste. Ja swoim parom serwuje mnóstwo podpowiedzi na sesję narzeczeńską. Ale bardzo często jako pierwsze pada pytanie jak się ubrać? Zawsze doradzam stonowany ubiór pod względem kolorystyki. Bez rażących kolorów. Unikam też napisów na koszulkach. To tylko dlatego żeby wzrok (oglądających zdjęcia) skupiał się tylko na Was. Czy można zabrać ubrania na zmianę? Oczywiście. Zabieracie co chcecie, natomiast zawsze polecam stroje klasyczne – minimalistyczne, które nie wychodzą z mody. Np. w roku 2018 modne są koszule w arbuzy. Za 20 lat te arbuzy mogą dziwnie wyglądać.

Czy można zabrać na sesję jakieś gadżety? Oczywiście, zawsze jestem za. Ale wcześniej muszę wiedzieć co to jest. Nie wszystko może pasować do okoliczności w jakich będziemy robić zdjęcia.

Jakie miejsce wybrać na sesję narzeczeńską? Tu nie ma gotowej odpowiedzi. Zarówno olsztyńska starówka, plaża w Giżycku, czy tereny zielone poza miastem są odpowiednie. A jezioro, pomost i kawałek lasu to miejsce wręcz idealne ( na Mazurach jest tego mnóstwo). Może macie jakieś swoje ulubione miejsce, gdzie chodzicie na spacery lub gdzie się poznaliście? Miejsce gdzie czujecie się swobodnie? Możemy zdjęcia zrobić właśnie tam. Jeśli nie, to wspólnie wybierzemy coś odpowiedniego. Często zdarza się, że idealnym rozwiązaniem na sesję zaręczynową może okazać się miejsce Waszego ślubu i wesela. I tak np. jeśli organizujecie wesele w miejscach typu: Osada Dębowo, Między Deskami, Pałac w Galinach, Mazurskie Siedlisko Kruklin, Kwaśne Jabłko to miejsca do sesji narzeczeńskiej (do ślubnego pleneru również) nie musicie już szukać, powyższe lokalizacje idealnie się do tego nadają.

I tu czas na małą poradę dla Was. Co raz częściej spotykam się z tym, że pary  rezygnują ze zdjęć plenerowych po ślubie ( w innym dniu) na rzecz sesji w dniu ślubu ( którą można zrobić np. po pierwszym tańcu). W to miejsce można wybrać sesje narzeczeńską, którą zrobicie przed ślubem. Efekt będzie taki, że będziecie mieli więcej zdjęć.

A do czego mogą się przydać jeszcze zdjęcia z sesji narzeczeńskiej? Możecie użyć ich do zaproszeń. Idealnie nadają się do podziękowania rodzicom lub do pokazu slajdów na weselu. Także wystrój na sali weselnej z Waszych zdjęć to bardzo oryginalne rozwiązanie.

Cena sesji narzeczeńskiej? To sprawa indywidualna każdego fotografa. W moim przypadku sesja narzeczeńska bardzo często wliczona jest w cenę usługi.

I już na koniec. Czy udało mi się przekonać Was, że sesja narzeczeńska to coś super? Mam nadzieję, że tak, a jeśli się jeszcze wahacie to pamiętajcie, narzeczeństwo to czas raz na całe życie ( potem jest już tylko małżeństwo). Piękny, niepowtarzalny i choćby dlatego warto go uwiecznić.

 

sesja-narzeczeńska-osada-dębowosesja-narzeczeńska-siedlisko-kruklinfotograf-slubny-olsztynsesja-narzeczeńska-między-deskami-tomaszkowo fotograf-slubny-z-olsztyna

Komentarze