#23 Dlaczego na weselu warto zrobić zdjęcie grupowe?

Zdjęcia grupowe to temat, można śmiało rzec, historyczny. Tak naprawdę tzw. grupówkę ma każdy z nas w swoim domowym archiwum. Są to najczęściej zdjęcia z przedszkola, szkoły i pracy. Moim zdaniem zdjęcia grupowe kiedyś cieszyły się większym zainteresowaniem niż obecnie. Każda uroczystość rodzinna lub ważne wydarzenie życiowe, to były doskonałe momenty na zdjęcia w większych – mniejszych grupach. Teraz różnie to bywa. Natomiast czy warto robić zdjęcie grupowe na weselu? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

 

Zdjęcie ślubne – grupowe .

Moim zdaniem zdjęcia grupowe ogląda się dużo częściej niż każde inne. Dlaczego? Bo te popularne grupówki najczęściej wiszą na ścianach lub są oprawione w ramki. Ok. Tu może pojawić się uwaga, że portretów jest więcej na ścianach. Pełna zgoda. Ale zaraz po portretach są grupowe. Bardzo rzadko natomiast można spotkać w ramce, na ścianie zdjęcie reportażowe lub zrobione przypadkowo. Na naszych ścianach królują zdjęcia portretowe i grupowe ( to w sumie mój autorski podział bo niektórzy o grupowym mówią jako o portrecie i dużo w tym racji ponieważ do jednego i drugiego trzeba zapozować i poświęcić choćby, krótką chwilę na wykonanie). Ślub i wesele to także dogodny czas aby „złapać” wszystkich gości w jednym miejscu i czasie i zrobić wspólne zdjęcie. Za duże wyzwanie? Spójrzcie na to z tej strony. Mnóstwo gości przyjeżdża do Was tylko na jeden dzień. Często pokonując setki kilometrów. Taki dzień już się nie powtórzy. To już trzy, mocne powody, żeby zrobić wspólne zdjęcie z gośćmi. Wbrew pozorom zrobienie zdjęcia dla 80-120 osób ( średnia liczba osób na weselu) to nie taka prosta sprawa. Celem wykonania zdjęcia dla wszystkich jest uwiecznienie właśnie wszystkich. Dlatego w swojej pracy uznaję tylko dwa momenty, w których można zrobić grupowe zdjęcie ślubne. Pierwszy to od razu po wyjściu z kościoła/USC. Dokładnie jeszcze przed życzeniami. Dlaczego? Ponieważ to pierwszy moment kiedy mamy do dyspozycji wszystkich gości. Dosłownie wszystkich. To słowo klucz. Drugi moment to od razu po przyjechaniu pary młodej do miejsca gdzie jest wesele. To też gwarantuje, że wszyscy goście będą w „gotowości” ponieważ zawsze tak bywa, że weselnicy witają parę młodą. Nie ma wtedy problemu, że kogoś zabraknie. Chyba, że się zgubi podczas zwiedzania obiektu weselnego.

Czy tylko takich ram czasowych, do wykonania zdjęcia grupowego należy się trzymać? Oczywiście, że nie – choć bardzo polecam. To daje gwarancje, że zdjęcie zrobi się sprawnie i dla wszystkich. Osobiście zdarza mi się zrobić zdjęcie grupowe np o godzinie 21 bo:

a) pod kościołem/USC nie było miejsca dla 100 osób:

b) w trakcie przyjazdu pary młodej na sale weselną rozpadał się deszcz.

Wtedy robimy zdjęcie grupowe w wolnej chwili, ale moje pary młode już z góry wiedzą, że taki czas na zdjęcie grupowe może ( ale nie musi), skutkować, że kogoś zabraknie.

 

zdjęcie-grupowe-gości-weselnych-na-slubie-w-warszawie

 

Szukasz fotograf ślubnego w Warszawie lub Olsztynie?

Trafiłaś/eś idealnie. Najczęściej fotografuję na terenie województwa mazowieckiego i warmińsko mazurskiego. Ale z przyjemnością przyjadę w każde inne miejsce w Polsce. Zapraszam do zakładki kontakt. Napisz co dokładnie planujesz na ten wyjątkowy dzień. Dlaczego właśnie Mazurskie Śluby?

  • ponad dziesięcioletnie doświadczenie w fotografowaniu ślubów;
  • naturalny reportaż fotograficzny w dniu ślubu – nie wymagam pozowania, fotografuje prawdziwe emocje;
  • poradnik ślubny dla każdej pary młodej;
  • piękne, ręcznie robione albumy, drewniane PenDrive’y i odbitki najwyższej jakości;
  • rabaty na albumy dla rodziców, dziadków,
  • naturalne fotografie, które nie wychodzą z mody.

Komentarze