#10 Kiedy fotograf ślubny powinien zacząć fotografować

Cześć. Dziś temat dość mylący. Na pierwszy rzut oka można pomyśleć, że chodzi o to kiedy warto rozpocząć przygodę z fotografią ślubna. A tu psikus. Dzisiejszy post kieruję do przyszłych par młodych ( dla fotografów temat rozpoczęcia kariery poruszę innym razem).

Wielu fotografów ma standardowe ramy czasowe pracy. Zazwyczaj jest to 12 godzin reportażowych. W tych 12 godzinach mieszczą się przygotowania (ubieranie), błogosławieństwo, ślub i wesele ( jeśli są przewidziane oczepiny to do ich końca). I to od Was zależy od kiedy fotograf rozpocznie fotografowanie. W moim przypadku jeśli reportaż trwa 12 godzin i makijaż bądź fryzjer mieści się w tych ramach czasowych to z przyjemnością fotografuje te momenty. Zawsze to kilkanaście fotografii więcej opowiadających historię Waszego dnia. 

Moim zdaniem fotograf powinien zacząć fotografować jak najwcześniej. Czyli od sesji narzeczeńskiej. Jeśli Wasz fotograf ma taka opcje do wyboru wybierzcie śmiało. Dzięki temu będzie mieli jeszcze więcej różnorodnych zdjęć, dodatkowo poznacie lepiej swojego fotografa i oswoicie się z aparatem. A to, że wybraliście taką sesję docenicie po paru latach. 

Kiedy na Waszym ślubie fotograf ma zacząć fotografować? Musicie się nad tym dobrze zastanowić i odpowiedzieć na pytanie na jakich zdjęciach najbardziej Wam zależy. I co chcecie wspominać dzięki zdjęciom za 40 lat. Bo np. jeśli nie chcecie zdjęć z makijażu i ubierania to nie ma sensu robić tych zdjęć na siłę. Zależy Wam na ślubie i weselu wspomnijcie o tym dla fotografa.

 

fotograf-slubny-olsztynfotograf-slubny-z-olsztynafotograf-slubny-z-olsztynafotograf-slubny-z-olsztyna

Komentarze